Svenska Marsvinsföreningen - Årets marsvin 2018

Årets marsvin 2018

Resultat för årets marsvin uppdaterat t o m 7 juli-18 (SM).

Kontrollera gärna dina resultat. Hittar du något som inte stämmer så skicka ett mail till webmaster@svenskamarsvinsforeningen.se.
Tryck på poängen för att se mer detaljer

ÅRETS MARSVIN

Plac Namn Ras Uppfödare/Ägare Poäng
1 Malaxis Orizuru Peruan Jens Lindgren 694 p
2 Define Elite Texel Darren Fieldhouse 630 p
3 Vibys Wilma Skinny Lena Tysk 460 p
4 Malaxis Clarabella Alpaca Jens Lindgren / Carola Nilsson 458 p
5 Björktassens Azra Self Carola Holm 455 p
6 Vibys Callandra Sheltie Lena Tysk 435 p
7 Define Isadora Self Darren Fieldhouse 430 p
7 Vibys Alissa Sheltie Lena Tysk 430 p
9 Ixias Daredevil Merino E. Sörensson & R. Sörsäter 392 p
10 Lages Aberdeen CH-Teddy Fam. Johansson/Landegren 385 p
11 Amiras Tillfälle Self Minna Thomé 380 p
11 Muffes 3-Vuzel Nonself Eva Harderup 380 p
13 Vibys Tilda Coronet Lena Tysk 349 p
14 Wallhamra HE Talisman Abessinier Martin Franzen 344 p
15 Define Ink print Texel Darren Fieldhouse 339 p
16 Define Lonley Love Texel Darren Fieldhouse 310 p
17 Malaxis Fly Me to the Moon Alpaca Jens Lindgren 304 p
18 Wiiks Tintin Rex Maria Wiik / Sandra Wiik 297 p
19 SChMalaxis Futurina Teddy Jens Lindgren 294 p
20 Tipsy Cavies Wapiti Teddy Alison Keyworth UK / Jens Lindgren 290 p
Visa alla
21 Amiras Raffinerad Self Minna Thomé 280 p
22 Marwin's Silver Prince Rex Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg 271 p
23 Emras Harry Alpaca Carola Nilsson 252 p
24 Vibys Bianca Sheltie Lena Tysk 250 p
24 Lillhagas Zahrina Lunkarya Liza Björk 250 p
26 Duetten's Snötromb Nonself Anja Hamrin 249 p
27 Princess Charlotte Self Margaret Hooper / Elisa Svento 240 p
27 Lillhagas Puzzla Peruan Liza Björk 240 p
27 Lillhagas Corona Coronet Liza Björk 240 p
30 Amiras On My Own Teddy Minna Thomé 235 p


Korthår

SELF SVARTGRUPP

Plac Namn Färg Uppfödare/Ägare Poäng
1 Björktassens Azra Black Carola Holm 455 p
2 Amiras Tillfälle Blue Minna Thomé 380 p
3 Amiras Raffinerad Blue Minna Thomé 280 p
4 Espresso E10 Dell'Orto Chocolate Nete Doetrich / Nete Dietrich 222 p
5 Creutzbergs Walnut W6 B Blue Annette Creutzberg 192 p
6 Creutzbergs Belgia B7 B Blue Annette Creutzberg 168 p
7 Creutzbergs Kleopatra K7 Black Annette Creutzberg 144 p
8 Allamanda's Dodo Black Amanda Eskelind 140 p
9 Muffes Örnie of DK Chocolate Eva Harderup 130 p
10 Elvira Madigan choko E9 Dell'Orto Chocolate Nete Dietrich 120 p
Visa alla
11 Matadorens Octavia Melody Chocolate Eva Nilsson 112 p
12 Matadorens Otheo da Capo Chocolate Eva Nilsson 104 p
13 Creutzbergs Belgia B7 B Blue Annette Creutzberg 100 p
14 Eliza Do'Little Choko E11 Dell'Orto Chocolate Nete Dietrich 95 p
15 Ixias Zig-Zag Black E. Sörensson & R. Sörsäter 90 p
16 Matadorens Pinkie Pie Chocolate Eva Nilsson 72 p
16 4-ever Sim Sala Sort Black Anne Iversen 72 p
18 Ameretto A10 Dell'Orto Chocolate Nete Dietrich 70 p
19 Muffes Daisy of Piggy Chocolate Eva & Emma Harderup / Emma Harderup 60 p
20 Matadorens Party Favor Chocolate Eva Nilsson 50 p
21 Amiras Tjena Blue Minna Thomé 40 p
21 Åge Choko Å10 Dell'Orto Chocolate Nete Dietrich 40 p
23 Matadorens Quest for Quality Chocolate Eva Nilsson 32 p
23 Lollipop L11 Dell'Orto Chocolate Nete Doetrich / Nete Dietrich 32 p
23 Mascot's Isax Black Susan Lindgaard 32 p
23 Alhambra A10 Dell'Orto Chocolate Nete Doetrich / Nete Dietrich 32 p
23 Creutzbergs Pippa P6 B Blue Annette Creutzberg 32 p
28 Matadorens Kummin Chocolate Eva Nilsson / Carin Österlund 20 p
28 Nightfalls Melodie Black Carin Österlund 20 p
28 Muffes Jalapeno Black Eva Harderup 20 p
28 Muffes Empiror Black Eva Harderup 20 p
28 Lollipop L11 Dell'Orto Chocolate Nete Dietrich 20 p
28 Ixias Cloverfield Black E. Sörensson & R. Sörsäter 20 p
28 Yousee choko Y9 Dell'Orto Chocolate Nete Dietrich 20 p
28 Twist of choko T9 Dell'Orto Chocolate Nete Dietrich 20 p
28 Creutzbergs Walnut W6 B Blue Annette Creutzberg 20 p
28 Creutzbergs Tetia T6 B Blue Annette Creutzberg 20 p
28 Creutzbergs Pippa P6 B Blue Annette Creutzberg 20 p
28 Toblerone T10 Dell'Orto Chocolate Nete Dietrich 20 p
40 Uno Chocolate Anna Österlund 10 p

SELF RÖDGRUPP

Plac Namn Färg Uppfödare/Ägare Poäng
1 Define Isadora Cream Darren Fieldhouse 430 p
2 Princess Charlotte PE White Margaret Hooper / Elisa Svento 240 p
3 Define Baylee Lemon Darren Fieldhouse 219 p
4 Define Ice Gem DE White Darren Fieldhouse 205 p
5 Muffes Amy PE Golden Eva & Emma Harderup / Emma Harderup 182 p
6 Storm DE White Nina Bergström 180 p
6 Capitex Corinne Cream Barbro Eisenschmidt 180 p
8 Define Ice West DE White Darren Fieldhouse 155 p
9 Goldeen von Nahmensen Cream Helle Nahmensen 135 p
9 M-MVA EPET MEPET GP PPV17 PPV17 JV17 JVpet17 VV17 VVROP-17 VVpet17-3 Marsyas Odysea Cream Barbora Matejovcova / Elisa Svento 135 p
Visa alla
11 Define SCh Amazing Grace Lemon Darren Fieldhouse 124 p
12 Ruberta PE Golden Mark Rubery, UK / Emma Harderup 120 p
13 Kimfruit Buff Fam Lindell / Saga Lindell 110 p
13 Almond's Hug'Alan the First Buff ea Rahtu-Korpela & Elisa Svento / Ninni Maria Rantala 110 p
15 Define West Side Story Lemon Darren Fieldhouse 100 p
15 Arctic Rose Avalanche Cream Elisa Svento 100 p
17 Ofixas Camill Cream Carina Broberg / Barbro Eisenschmidt 92 p
18 Leia PE Golden Elisabeth A Holmqvist / Lova Holmqvist 82 p
19 Frost PE White Nina Bergström 80 p
19 Marsyas Odysea Cream Barbora Matejovcova / elisa Svento 80 p
19 Eeve von Nahmensen Cream Helle Nahmensen 80 p
19 Heaven von Nahmensen Cream Helle Nahmensen 80 p
23 Candy von nahmensen PE White Helle Nahmensen 72 p
24 Ofixas Columbus DE White Carina Broberg / Carina Broberg/Barbro Eisenschmidt 64 p
25 Capitex Carmen Cream Barbro Eisenschmidt 60 p
25 Muffes DK Queen PE White Eva & Emma Harderup / Emma Harderup 60 p
27 Define Ben Lemon Darren Fieldhouse / Sofie Boyström 52 p
27 Little Boy von Nahmensen Cream Helle Nahmensen 52 p
29 Mascot's Jazz Cream Susan Lindgaard 50 p
30 Muffens DK Queen PE White Emma Harderup 40 p
30 Cavymix Rio PE White Marie Lagerstedt / Nete Dietrich 40 p
30 Blackas Vildvittra DE White Jenny Dahlberg 40 p
30 Bocla von Nahmensen Cream Helle Nahemensen Dk / Carina Broberg 40 p
30 Capranis Edelwaiss PE White Dorte Röper Nielsen Uk / Carina Broberg 40 p
30 Muffes Ampere PE Golden Eva & Emma Harderup / Emma Harderup 40 p
30 Cranwells Bum PE White Olivia Timms, UK / Helle Nahmensen 40 p
30 August PE White Margaret Hooper / Elisa Svento 40 p
38 Muffes Citron PE Golden Emma Harderup 32 p
38 Ofixas Carrcross PE White Carina Broberg 32 p
38 Juliannas Wish for a Zombie Apocalypse DE Golden Anna Neykova / Julia Neykova 32 p
38 Gucci von Nahmensen PE White Helle Nahmensen 32 p
42 Mascot's Cazandra Buff Susan Lindgaard 20 p
42 Prince George PE White Margaret Hooper / elisa Svento 20 p
42 Almond's Kupliva Kermakinuski DE White Elisa Svento/Lea Rahtu-Korpela / Nina Bergström 20 p
42 Define Femminello Lemon Darren Fieldhouse 20 p
42 Muffes Elaine DE Golden Eva & Emma Harderup / Emma Harderup 20 p
42 Ruby PE Golden Mark Rubery, UK / Emma Harderup 20 p
42 Muffes Ariona Flicka PE Golden Emma Harderup / Anna Neykova 20 p
49 Matadorens Nejlika Buff Eva Nilsson / Jenny Grundström 0 p

NONSELF TICKADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Duetten's Snötromb Black Fox Anja Hamrin 249 p
2 Duetten's Jörgen Black Fox Anja Hamrin 230 p
3 Wiiks Rachel Solid Cinnamonagouti Maria Wiik 169 p
4 Wiiks Kate Solid Silveragouti Maria Wiik 140 p
4 Amiras Delikat Solid Silveragouti Minna Thomé 140 p
6 Celine Grey Tan Maria Erlandsson / Amanda Eskelind 135 p
7 Amiras Galant Solid Cinnamonagouti Minnas Thomé / Lottie Lundgren Bratland 130 p
8 Wiiks Äss Solid Silveragouti Maria Wiik 100 p
9 Amiras Perfekt Solid Lemonagouti Minna Thomé 95 p
10 Wiiks Robbin Solid Silveragouti Maria Wiik / Lottie Lundgren Bratland 90 p
Visa alla
11 Duetten's Zenit Black Tan Anja Hamrin / Eva Harderup 85 p
12 Wiiks Denzel Solid Cinnamonagouti Maria Wiik 80 p
12 Wiiks York Solid Silveragouti Maria Wiik / Julia Wiik 80 p
14 Ömma Black Tan Maria Erlandsson / Anja Hamrin 72 p
14 Sockergrynets Ambitiösa Artist Black Buff Otter Marie Holmström 72 p
16 Duetten's Blueberry Uno Black Fox Anja Hamrin 60 p
17 Duetten's Znow Black Fox Anja Hamrin / Marie Holmström 52 p
18 Amiras Pingla Solid Silveragouti Minna Thomé 50 p
18 Amiras Månviva Solid Goldenagouti Minna Thomé 50 p
18 Amiras Jassa Solid Silveragouti Minna Thomé 50 p
18 Sara Black Tan Maria Erlandsson / Amanda Eskelind 50 p
22 Amiras Galax Solid Silveragouti Minna Thomé 40 p
22 Baun's Spagetti Incident Silveragouti Marianne Baun / Susanne Frick 40 p
22 Duetten's Blueberry Uno Black Fox Anja Hamrin 40 p
22 Charlie Chaplin Silveragouti Amy Heale, UK / Frida Lövdahl 40 p
26 Amiras Praktfull Solid Silveragouti Minna Thomé 32 p
26 Sockergrynets Avslappnande Aftonsång Lilac Tan Marie Holmström 32 p
28 Sockergrynet's Blyga Blomma Black Cream Otter Marie Holmström / Jennie Elfving 20 p
28 Sockergrynets Bästa Bus Black Cream Otter Marie Holmström / Sofie Boyström 20 p
30 Sockergrynets Brillianta Blixtra Black Cream Otter Marie Holmström 10 p

NONSELF TECKNADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Muffes 3-Vuzel Tort'n White Black/Red/White Eva Harderup 380 p
2 Confettis Gnistra DE Golden Dutch Maria Bring 214 p
3 Muffes Förgätmigej PE Golden Roan Eva & Emma Harderup / Emma Harderup 210 p
4 Mascot's Hanki Black Dalmatiner Susan Lindgaard 190 p
5 Chokladfabrikens Verona Grönjord Chocolate Magpie Gisela Jansson 160 p
6 Amigo Black Dutch Anna Österlund 105 p
7 Torsten Chocolate Dalmatiner Anna Österlund 100 p
7 Polka Pig's Most Wanted Look DE Golden Roan Ewa Sonesson 100 p
9 Muffes 3-Ramsey Tort'n White Black/Red/White Eva Harderup 90 p
10 Chokladfabrikens Canberra Black Magpie Gisela Jansson 72 p
10 Ixias Beyond Border Black Roan E. Sörensson & R. Sörsäter 72 p
Visa alla
12 Malaxis Qrusbär Black Roan Jens Lindgren 70 p
13 Mascot's Cruella Black Dalmatiner Susan Lindgaard 64 p
14 Muffes Finnklint PE Golden Roan Emma Harderup 60 p
15 Flockdjurs Thorny Elm Black Magpie Catharina Hoppe 50 p
16 Ixias Beautiful Mind Black Roan E. Sörensson & R. Sörsäter / Emma Sörensson 40 p
16 Chokladfabrikens Piet Mondrian Black Magpie Gisela Jansson 40 p
18 Rowellas Ramse DE Golden Dutch Anna Österlund 32 p
18 Flying Capstan Black/Golden Brindle Annukka Juntunen 32 p
18 Ronan Do Clã Dos Ursos Black Roan Rita Ribeiro / E. Sörensson & R. Sörsäter 32 p
21 Juliannas Wish for a Miracle DE Golden Roan Anna Neykova 20 p
21 Muffes Daggkåpa DE Golden Roan Eva & Emma Harderup / Emma Harderup 20 p
23 Flockdjurs Noelle Black Magpie Catharina Hoppe 15 p
24 BB8 Lilac Harlequin Wanna & Anette Mayer / Wanna Mayer 10 p
24 Flockdjurs Zip Code Lilac Magpie Catharina Hoppe / Gisela Jansson 10 p
24 Mascot's Spotlight Black Dalmatiner Susan Lindgaard 10 p

ENGELSK CRESTED ENFÄRGADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Ofixas Chian PE White Carina Broberg / Carina Broberg / Fam Helm 188 p
2 Muffes Black Flavour Black Eva Harderup 150 p
3 Almond's Karkkinen Kermakinuski DE White Elisa Svento & Lea Rahtu-Korpela / Lea Rahtu-Korpela 144 p
4 Amiras Tjusig Blue Minna Thomé 140 p
4 Arctic Rose Alpine Flower PE White Elisa Svento 140 p
6 Almond's Sinead DE White Elisa Svento & Lea Rahtu-Korpela / Katri Merinen 100 p
6 Ofixas Carola DE White Carina Broberg 100 p
8 Backas Vidar DE White Jenny Dahlberg / Nina Bergström 90 p
8 Saphira's Champagne For Breakfast Lemon Sofie Boyström 90 p
10 Amigo DE White Barbro Eisenschmidt / Stella Eisenschmidt Larsson 80 p
Visa alla
11 Saphira's Color to Diner For Lemon Sofie Boyström 72 p
12 Saphira's Feeling Frisco PE White Sofie Boyström 64 p
13 Ofixas Charanjet PE White Carina Broberg 60 p
13 Capitex Brilliant PE White Barbro eisenschmidt / Carina Broberg 60 p
15 Amiras Realistisk Blue Minna Thomé 55 p
16 Blackas Vivaldi DE White Jenny Dahlberg 50 p
16 Ofixas Charmiga Glenda Kristin DE White Carina Broberg 50 p
16 Muffes Black Chili Black Eva Harderup 50 p
16 Niffer's Kenja Red Anette Pedersen / Marie Svensson 50 p
20 Felicia DE Golden Theresa Myllylä 40 p
21 4-ever Mirage Black Anne Iversen, DK / Sofie Boyström & Marie Holmström 32 p
21 Almond's Passion Buff Elisa Svento & Lea Rahtu-Korpela / Lea Rahtu-Korpela 32 p
21 Almond's Kupliva Kermakaramelli PE White Elisa Svento & Lea Rahtu-Korpela / Lea Rahtu-Korpela 32 p
24 Ofixas C-More Lemon Carina Broberg 20 p
24 Ofixas Charita PE White Carina Broberg 20 p
24 Ofixas Chia Cream Carina Broberg 20 p
24 Rune DE White Nina Bergström 20 p
28 Buster Cream Ebba Jonsson / Helen Berg 15 p

ENGELSK CRESTED FLERFÄRGADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Amiras Högklassig Solid Silveragouti Minna Thomé 150 p
2 Sockergrynets Aktuella App Black Buff Otter Marie Holmström 140 p
3 Amiras Ypperlig Solid Silveragouti Minna Thomé 136 p
4 Wiiks Kane Solid Silveragouti Maria Wiik 115 p
5 Aquinnahz Secret Touch Solid Silveragouti Ann-Charlotte Ling 80 p
6 Wiiks Isabelle Solid Grey Silverargente Maria Wiik / Lottie Lundgren Bratland 60 p
7 Charmtrollets Fenja Buff Roan Eivor Rönnholm / Saga Lindell 55 p
7 Duettens Zhowtime Black Fox Anja Hamrin / Jennifer Dittgen 55 p
9 Duetten's Zhowtime Black Fox Anja Hamrin / Jennifer Dittgen 50 p
9 Leo Grey Fox Maria Erlandsson 50 p
Visa alla
11 Sockergrynets Alerta Aftonstjärna Lilac Tan Marie Holmström / Sofie Boyström 40 p
12 Wiiks Ina Solid Silveragouti Maria Wiik 20 p

AMERIKANSK CRESTED

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Halbarad Cavia Bohemia Red Denisa Vítková / Ann-Charlotte Ling 132 p
2 Aquinnahz Passing Time Black Ann-Charlotte Ling 130 p
3 Aquinnahz Born A Ztar PE Golden Ann-Charlotte Ling 80 p
4 Idefix Charles Black Ida Högberg / Sigrid Hall 64 p
5 Aquinnahz Amazingly Special DE Golden Ann-Charlotte Ling 50 p


Strävhår

TEDDY

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 SChMalaxis Futurina Jens Lindgren 294 p
2 Tipsy Cavies Wapiti Alison Keyworth UK / Jens Lindgren 290 p
3 Amiras On My Own Minna Thomé 235 p
4 4-ever Little Miss Fatty Anne Iversen 167 p
5 Malaxis Another Size Jens Lindgren 155 p
6 Amiras Österns Röda Ros Minna Thomé 152 p
7 4-ever Chokoline Anne Iversen 142 p
8 O'Mallys Rosella Vivika Hjalmarsson 130 p
8 Malaxis Zip Me Up Jens Lindgren 130 p
10 4-ever Tju Bang Chokolademand Anne Iversen 124 p
Visa alla
11 Lages Intenzo Fam. Johansson/Landegren 120 p
12 4-ever Nightfever Anne Iversen 115 p
13 Polka Pig's Yrrol Valentine Ewa Sonesson 110 p
14 Sky's Idun Jennie Krus Johansson / Lottie Lundgren Bratland 100 p
14 Amiras Out of This Town Minna Thomé / Anna Neykova 100 p
14 Malaxis Last Chocolate Factory Jens Lindgren / Katja Orajärvi-Kotikangas 100 p
14 Lages Gunvald Fam. Johansson/Landegren 100 p
14 Polka Pig's Secret Passion Ewa Sonesson 100 p
14 Amiras Wintermood Minna Thomé 100 p
20 Malaxis Party Princess Jens Lindgren 95 p
21 Constantin Elin Karlsson 92 p
21 Lages Rock Around The Clock Fam. Johansson/Landegren 92 p
23 Amiras Little Wonder Minna Thomé / Anna Neykova 80 p
23 Amanda Maria Erlandsson 80 p
23 Ronja Maria Erlandsson 80 p
23 Polka Pig's Secret Sugar Kick Ewa Sonesson 80 p
23 Bellevics Friggadelle Benedicte Botorp 80 p
23 Lages Heliodora Fam. Johansson/Landegren 80 p
29 Lages Dunder Fam. Johansson/Landegren 72 p
30 Lages Bittersweet Shimmer Fam. Johansson/Landegren 60 p
30 Bellevics Mavis Benedicte Botorp 60 p
30 4-ever Marshmello Anne Iversen 60 p
33 WiRas Ziva Maria Wigenborg 50 p
33 Skärets Marabou Choklad Anna Sabelström 50 p
33 Alex Maria Erlandsson 50 p
36 Geranimo Elin Karlsson 40 p
36 Lages Tivoli Fam. Johansson/Landegren 40 p
36 4-ever Pink Rose Anne Iversen 40 p
36 Malaxis I-Dentity Jens Lindgren / Cindy Örnå 40 p
36 Hegnsholts Golden Gate Malene Ravn / Cindy Örnå 40 p
41 4-ever Elvira Madigan Anne Iversen 32 p
41 Skärets Mulle Meck Anna Sabelström / Siri Sabelström 32 p
41 Galina Elin Karlsson 32 p
44 Amiras Only Life I Know Minna Thomé 20 p
44 Skärets Sockertopp Anna Sabelström 20 p
44 Malaxis Isbjörn of Sweden Jens Lindgren 20 p
44 O'Mallys Edna Vivika Hjalmarsson 20 p
44 O'Mallys Elvira Vivika Hjalmarsson 20 p
44 4-ever Anne Grisen Anne Iversen / Marie Holmström 20 p
44 Lages Ossian Fam. Johansson/Landegren 20 p
44 Malaxis Extra Small Jens Lindgren 20 p
44 Crestine's Eclipse Lottie Lundgren Bratland 20 p
44 Malaxis Zitruz Zezt Benedicte Botorp 20 p
44 O'Mallys Roxy Vivika Hjalmarsson / Benedicte Botorp 20 p
44 Polka Pig's Lyrro Valentine Ewa Sonesson / Maria Wigenborg 20 p
44 Duetten's Einar Anja Hamrin 20 p
44 Amiras Waspy Minna Thomé 20 p
44 Polka Pig's Lemony Kick Ewa Sonesson 20 p
44 Hegnsholts Ege Malene Ravn / Cindy Örnå 20 p

REX

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Wiiks Tintin Maria Wiik / Sandra Wiik 297 p
2 Marwin's Silver Prince Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg 271 p
3 Cavicares Austin Lena Eliasson Siversson / Ann-Marie Aspenstrand-Nilsson 220 p
4 TopNotch Grislee Johanna Kyller 212 p
5 Marwin's Sunshine Boy Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg / Carola Holm 210 p
6 Marwin's Cinnamon Queen Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg / Tilde Griberg Gullberg 207 p
7 Ole Ina Lindblom 190 p
8 Pickersleigh Harriet Rob & Linda Monk, U.K / Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg 160 p
9 Caviecares Grant Lena siversson / Josefine Lampinen 135 p
10 TopNotch In Cap N'Gown Johanna Kyller 129 p
Visa alla
11 Djurgården's Oliver Josefine Lampinen 115 p
12 Marwin's Rock'n'Roll King Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg 104 p
13 Caviecares Pascall Lena Siversson 85 p
14 Djurgården's Appel Honey Josefine Lampinen 80 p
14 TopNotch In The Nick Of Time Johanna Kyller 80 p
16 Marwin's King of the Rock Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg 72 p
17 Djurgården's AppelMagic Josefine Lampinen 65 p
18 Marwin's GP Mystery Girl Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg / Evelina Öhman 60 p
18 Björktassens Nobody Is Perfect Carola Holm 60 p
18 Björktassens Number One Carola Holm 60 p
21 Marwin's Spaceman Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg 52 p
22 Caviecares SCh palmer Lena Siversson / Evelina Öhman 50 p
22 Caviecares Artur Lena Siversson 50 p
24 Wiiks Coffee Maria Wiik 40 p
24 Meles Guldtasse Kerstin Alftin / Sofie Strandberg 40 p
26 Marwin's Rock'n'Roll Suicide Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg 32 p
27 Babylon Sofie Strandberg 20 p
27 Caviecares Pax Lena Siversson 20 p
27 Djurgårdens's Lova Josefine Lampinen 20 p
27 Wiiks Iza Maria Wiik / Ina Lindblom 20 p
27 Caviecares Palmer Lena Siversson / Evelina Öhman 20 p
27 Björktassens Olgas Odyssey Carola Holm / Julia Hultman 20 p
27 TopNotch Castiel Johanna Kyller 20 p
34 Björktassens Krazze Carola Holm 10 p
34 Heizan Johanna Kyller 10 p

ABESSINIER

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Wallhamra HE Talisman Martin Franzen 344 p
2 AbbyLines Electric Light Orchestra ELO Pernilla Holmberg / Ann-Marie Aspenstrand-Nilsson 190 p
3 Katlas Legolas Maria Persson / Agneta Johansson 177 p
4 Tornado's Bricco Agneta Johansson 167 p
5 Tornado's Timisoara Agneta Johansson 150 p
6 Bluebells Salsa Christina Rörbäck 145 p
7 Tornado's Edinburgh Agneta Johansson 130 p
8 Winniepig's Nike Catharina Johansson 110 p
9 Tornado's XLNT Agneta Johansson 100 p
10 Paranoid Von Nitouche Jytte Kruse / Ida Wikström 90 p
10 Wallhamra HD Gissa Martin Franzen / Ida Wikström 90 p
10 Katlas Mymlan Maria Persson 90 p
Visa alla
13 Winniepig's Cleo Catharina Johansson 85 p
13 Wallhamra HF Doll Martin Franzen / Ida Wikström 85 p
15 Tornado's Taralie Agneta Johansson 80 p
15 Wallhamra IB Gritt Martin Franzen 80 p
17 Wallhamra HD Gilda Martin Franzen 72 p
18 Tornado's Yamasee Agneta Johansson 70 p
18 Katlas Lillfixa Maria Persson / Ann-Marie Aspenstrand-Nilsson 70 p
20 Winniepig's Cliff Catharina Johansson 64 p
21 Abbylines Gary Moore Pernilla Holmberg / Catharina Johansson 60 p
21 Björktassens Make A Wish Carola Holm 60 p
21 Björktassens Money Maker Carola Holm 60 p
24 Winniepig's Goldie Hawn Catharina Johansson 40 p
24 Tornado's Pimm's Agneta Johansson 40 p
24 Björktassens Most Wanted Carola Holm 40 p
24 Wallhamra HE Tabita Martin Franzen 40 p
24 Bluebells Teddiursa Christina Rörbäck 40 p
24 Bluebells Zigzag Christina Rörbäck 40 p
24 Bluebells Manifique Christina Rörbäck 40 p
24 Winniepigs Samira Catharina Johansson / Marita Lycknio 40 p
32 Wallhamra HF Debbie Martin Franzen 32 p
33 Winniepig's Minoue Catharina Johansson 20 p
33 Tornado's Velvet Agneta Johansson 20 p
33 Katlas Nettla Maria Persson 20 p
33 Katlas Snusmumriken Maria Persson 20 p
37 Wallhamra HF Doll Martin Franzen 10 p
38 Katlas Klarabella Maria Persson 0 p

SKINNY

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Vibys Wilma Lena Tysk 460 p
2 Groth's Prince Archie Johanna Groth 225 p
3 Vibys Lilla Q Lena Tysk 180 p
4 Groth's Princess Leonore Johanna Groth 170 p
5 Piggy Diamonds Cassiopeja Gabriella Palmberg Jarerot 85 p
6 Isobell Kenzo Dana Danhova / Stina Burman 80 p
6 Groth's Original Highness Johanna Groth / Johanna Groth & Oliver Groth 80 p
8 Isobell Franz Dana Danhova, CZ / Lena Tysk 64 p
9 Blackas Freya Jenny Dahlberg 50 p
9 Blackas Lovisa Jenny Dahlberg / Jenny & Julia Dahlberg 50 p
Visa alla
11 Blackas Hercules Jenny Dahlberg 40 p
12 Piggy Diamonds Chandler Gabriella Palmberg Jarerot / Jenny Dahlberg 20 p
12 Josefine Per Lundin 20 p
12 Trollvinges Disalv Ulrika Trollvinge / Helen Berg 20 p
15 Vibys Broadway Lena Tysk 16 p
16 Arvid Helen Berg 0 p

CH-TEDDY

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Lages Aberdeen Fam. Johansson/Landegren 385 p
2 Polka Pig's Sweet Dressdoll Ewa Sonesson 190 p
3 Caviecares Brendan Lena Eliasson Siversson / Ann-Marie Aspenstrand-Nilsson 109 p
4 Lages Lord of the Rings Fam. Johansson/Landegren 80 p
5 Freja Cecilia Mård / Anette Mayer 65 p
6 Bombus Sveaborg Elionor Jåssis 50 p
7 Drömboets Ymer Susanna Åkesson / Elionor Jåssis 40 p
8 WiRas Amiral Maria Wigenborg 16 p


Långhår

PERUAN

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Malaxis Orizuru Jens Lindgren 694 p
2 Lillhagas Puzzla Liza Björk 240 p
3 Lillhagas Pivo Liza Björk 200 p
4 Djurgården's Hero Josefine Lampinen 130 p
5 Lillhagas Ponia Liza Björk 116 p
6 Djurgården's Jamie Josefine Lampinen / Stina Burman 90 p
7 Ixias Guitar Hero E. Sörensson & R. Sörsäter 80 p
8 Djurgården's Snow King Josefine Lampinen 60 p
9 Malaxis Holly Jens Lindgren 50 p
9 Änglagårdens Delores Marianne Johansson 50 p
9 Malaxis Carter Jens Lindgren / Marianne Johansson 50 p
9 Lillhagas Puma Liza Björk 50 p
9 Änglagårdens Vienna Marianne Johansson 50 p
Visa alla
14 Djurgården's Jamie josefine lampinen / stina burman 30 p
15 Djurgården's Gaby Josefine Lampinen 20 p
15 Djurgården's Snowking Josefine Lampinen 20 p

SHELTIE

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Vibys Callandra Lena Tysk 435 p
2 Vibys Alissa Lena Tysk 430 p
3 Vibys Bianca Lena Tysk 250 p
4 Vibys Rossi Lena Tysk 190 p
5 Vibys Aston Lena Tysk 110 p
6 Vibys Callgirl Lena Tysk 80 p
6 Vibys Calypso Lena Tysk 80 p
8 Vibys Abigal Lena Tysk 64 p
9 Define Norah Darren Fieldhouse 50 p
9 Änglagårdens Venice Marianne Johansson 50 p
Visa alla
11 Vibys Calla Lena Tysk 40 p
11 Lillhagas Blue Shinju Liza Björk 40 p

CORONET

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Vibys Tilda Lena Tysk 349 p
2 Lillhagas Corona Liza Björk 240 p
3 Nightmare's Salyut Susanne Bornelöv 136 p
4 Vibys Toffee Lena Tysk / Josefine Lampinen 135 p
5 Vibys Riley Lena Tysk 122 p
6 Vibys Calluha III Lena Tysk 80 p
7 Nightmare's Soyuz Susanne Bornelöv 32 p
8 Smörblomman's Marsipan Veronika Nilsson 15 p
8 Smörblomman's Samba Veronika Nilsson 15 p

ALPACA

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Malaxis Clarabella Jens Lindgren / Carola Nilsson 458 p
2 Malaxis Fly Me to the Moon Jens Lindgren 304 p
3 Emras Harry Carola Nilsson 252 p
4 O'Mallys Novan Vivika Hjalmarsson 180 p
5 Malaxis Jamaica Jens Lindgren 128 p
6 Malaxis Edwina Jens Lindgren 112 p
7 Appelsinkage von Nitouche Christina Vildershøj 80 p
8 Änglagårdens Vegas Marianne Johansson 50 p
8 Appelsinkage von Nitouche Jytte Kruse / Christina Vildershøj 50 p
8 Carnival Ponderosa Jayne Matthews / Carina Siverstedt 50 p
Visa alla
11 Malaxis Cracker Jens Lindgren 40 p
12 Malaxis Hafsa Jens Lindgren 32 p
13 Avalons Cancan Carina Siverstedt 20 p
13 O'Mallys Ivo Vivika Hjalmarsson 20 p

TEXEL

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Define Elite Darren Fieldhouse 630 p
2 Define Ink print Darren Fieldhouse 339 p
3 Define Lonley Love Darren Fieldhouse 310 p
4 Define Call Me Baby Darren Fieldhouse 215 p
5 Define Untitled Bronze Darren Fieldhouse 176 p
6 Wiiks Luis Maria Wiik 150 p
7 Define Red Baroness Darren Fieldhouse 100 p
8 Define Ink Smudge Darren Fieldhouse 85 p
9 Wiiks UV Maria Wiik 60 p
10 Wiiks Janice Jump Maria Wiik 50 p
Visa alla
11 Nightmare's Uhuru Susanne Bornelöv 32 p
11 Nightmare's Vostok Susanne Bornelöv 32 p
13 Wiiks Ubbe Maria Wiik 25 p

MERINO

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Ixias Daredevil E. Sörensson & R. Sörsäter 392 p
2 Viby's Callinka Lena Tysk / Anja Hamrin 190 p
3 Nightmare's Universe Susanne Bornelöv 64 p
4 Nightmare's Wavelength Susanne Bornelöv 32 p

LUNKARYA

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Lillhagas Zahrina Liza Björk 250 p
2 Confettis Havana Maria Bring 220 p
2 Lillhagas Zerinazon Liza Björk 220 p
4 Confettis Jackson Maria Bring 200 p
5 Lillhagas Zelia Liza Björk 160 p
6 Confettis Thunder Maria Bring 157 p
7 Smörblomman's Milton Veronika Nilsson 135 p
8 Confettis Sabina Maria Bring 104 p
9 Lillhagas Zaarak Liza Björk 50 p
9 Avalons Leeloo Carina Siverstedt 50 p
Visa alla
11 Smörblomman's Mocha Veronika Nilsson 20 p
12 Lillhagas Zarocka Liza Björk 16 p
13 Smörblomman's Fajita Veronika Nilsson 15 p
14 Confettis Stargazing Maria Bring 10 p


Guidestandard

GUIDESTANDARD

Plac Namn Variant Uppfödare/Ägare Poäng
1 Lilja Ridgeback Sara Noomi och Marita Venderlöf 106 p
2 Corona Blanca Gaston Cuy Holger Rother & Saskia Köhler, DE / Lisa Matsson 95 p
2 Triforce Gerudo Zuko Cuy Lisa Matsson 95 p
4 Almonds Garfield Nonself Buff California Black Lea Rahtu-Korpela / Annukka Juntunen 40 p
5 Saphira's Hibiskus Nonself Cream California Chocolate Sofie Boyström / Felicia Alarcon & Maria A Hagnestedt 35 p
5 Triforce Pretty Penny Cuy Lisa Matsson 35 p
7 Isolde's Lazio Ridgeback Stina Thörn 32 p


Ostandardiserade

OSTANDARDISERADE

Plac Namn Variant Uppfödare/Ägare Poäng
1 Creutzbetgs Tipo BA Nonself Blue Amber Agouti Annette Creutzberg / Susanne Frick 70 p
1 Pollyanna Lakeland Anna Österlund 70 p
1 Baun's Blue Heart & Soul Crested Blue lemon agouti Marianne Baun / Susanne Frick 70 p
4 Amiras Raffig Nonself Solid blue/amber agouti Minna Thomé 56 p
5 Legolas Lakeland Nikita Frisk 35 p
5 Piggy Diamonds Tulipan Lakeland Gabriella Palmberg Jarerot 35 p
5 Polyaneus Lakeland Anna Prave / Anna Österlund 35 p


Klippta långhår

KLIPPTA LÅNGHÅR

Plac Namn Ras Uppfödare/Ägare Poäng
1 Djurgården's Tuffer Peruan Josefine Lampinen 140 p
2 O'Mallys Indus Alpaca Vivika Hjalmarsson / Carola Nilsson 135 p
3 Vibys Alfredo Sheltie Lena Tysk / E. Sörensson & R. Sörsäter 60 p
4 O'Mallys Novan Alpaca Vivika Hjalmarsson 56 p
5 Viby's Sandshrew Sheltie Lena Tysk / Nikita Frisk 35 p
5 Smörblomman's Farinsocker Coronet Veronika Nilsson 35 p
5 Malaxis Di primo piano Alpaca Jens Lindgren / Ella Griberg Gullberg 35 p
5 Guldklipt Little Mysteries' Bjørn Alpaca Christina Vildershøj 35 p
5 Little Mysteries' Bjørn Alpaca Christina Vildershøj 35 p
5 Emras Shenzie Texel Carola Nilsson / Malin Andersson 35 p
Visa alla
11 Vibys Callinka Merino Lena Tysk 32 p
12 Bambi Sheltie Emma Johansson Wiberg 25 p
12 Little Mysteries' Pixie Baby Peruan Christina Vildershøj 25 p


Uppfödargrupper

UPPFÖDARGRUPPER

Plac Namn Uppfödare Poäng
1 Wiiks Maria Wiik 140 p
2 Vibys Lena Tysk 110 p
2 Amiras Minna Thomé 110 p
4 Define Darren Fieldhouse 67 p
5 Tornado's Agneta Johansson 65 p
6 Dell'Orto Nete Dietrich 60 p
7 Malaxis Jens Lindgren 56 p
8 O'Mallys Vivika Hjalmarsson 50 p
9 Muffes Eva Harderup 44 p
10 Polka Pig's Ewa Sonesson 40 p
10 Creutzbergs Annette Creutzberg 40 p
Visa alla
12 Skärets Anna Sabelström 35 p
12 Zulaima Nete Dietrich 35 p
12 Duetten's Anja Hamrin 35 p
12 Amanda Maria Erlandsson 35 p
16 Confettis Maria Bring 20 p
17 Björktassens Carola Holm 16 p
18 Nightmare's Susanne Bornelöv 8 p
19 Dell'Orto Nete Doetrich 6 p
20 Winniepig's Catharina Johansson 0 p


Petclass

PETCLASS

Plac Namn Ägare Poäng
1 Corona Blanca Gaston Lisa Matsson 410 p
2 Duettens Kaffe Karlsson Marita Lycknio 363 p
3 Vibys Ballerina Emmy Stenvall 302 p
4 Drömboets Viktor Ann-Marie Aspenstrand-Nilsson 290 p
5 Idefix Kit Kat Erik Nilsson 286 p
6 Castor Eva Nilsson 240 p
7 Freja Marie Svensson 235 p
7 Matadorens Octavia Melody Eva Nilsson 235 p
9 Four Anette Mayer 234 p
10 Triforce Gerudo Zuko Lisa Matsson 216 p
Visa alla
11 Amiras Out of This Town Anna Neykova 215 p
11 Flockdjurs Bima Emma Johansson Wiberg 215 p
11 Muffes ChocoMousse Eva Harderup 215 p
14 Isoldes Doughnut Anette Mayer 200 p
15 Charmtrollet's Hjärtegull Eivor Rönnholm 190 p
15 Isoldes Gioura Sara Noomi och Marita Venderlöf 190 p
15 Fudge Evelina Öhman 190 p
18 Caviecares Tamsin Maria Persson 185 p
19 Severins Oreo Camilla Lindqvist 180 p
20 Duetten's Blueberry Cinnamonbun Cissi Löfkvist 165 p
20 Matadorens Otheo da Capo Eva Nilsson 165 p
22 Cookie Evelina Öhman 160 p
23 Chokladfabrikens Jules Winnfield Gisela Jansson 156 p
24 Chokladfabrikens Prinsessan Tuvstarr Gisela Jansson 145 p
24 Shoreline's Flight Of Fancy Felicia Andersson 145 p
26 Charmtrollet's Dhumbledore Elisabeth A Holmqvist 140 p
26 Djurgården's Salomon Stina Burman 140 p
28 Lykke Torunn Mjelde 136 p
29 Malaxis Last Chocolate Factory Katja Orajärvi-Kotikangas 135 p
30 Lilja Sara Noomi och Marita Venderlöf 134 p
31 Isolde's Nalle Puh Elisabeth A Holmqvist 130 p
32 Eeviee Marie Svensson 120 p
33 Isolde's Gretchen Elisabeth A Holmqvist 114 p
34 Muffin Evelina Öhman 110 p
34 Bubbletrouble *Trubbel* Emmy Stenvall 110 p
36 Severins Lotus Cali Camilla Lindqvist 105 p
37 Almond's Sinead Katri Merinen 100 p
37 7of9 Anette Mayer 100 p
37 Marwin's Mystery Girl Evelina Öhman 100 p
37 Win18pjr DKCHjrp DKkdCH Bauns Krusty Benedicte Botorp 100 p
37 Abbylines Dominik Emmy Stenvall 100 p
37 Severins Erna Camilla Lindqvist 100 p
43 Ixias Zero is too Much Ebba Jonsson 90 p
43 Caviecares Palmer Lise-lott söderholm 90 p
43 Win17jp Baun's Hilde Hermelin Benedicte Botorp 90 p
43 Arctic Rose Alpine Flower Elisa Svento 90 p
47 Baun's Spagetti Incident Susanne Frick 85 p
47 August Elisa Svento 85 p
49 Vibys Robin Emma Johansson Wiberg 84 p
50 Chokladfabrikens Kolding Gisela Jansson 80 p
50 abbylines freddie M Carin Österlund 80 p
50 Tuva Stina Thörn 80 p
53 Trassel Emmy Stenvall 70 p
53 Polka Pigs Nattmara *Nathalie* Emmy Stenvall 70 p
55 Matadorens Apple Bloom Eva Nilsson 66 p
56 Djurgården's Cecilia Stina Burman 65 p
57 Isolde's Latina Elisabeth A Holmqvist 64 p
57 WiRas Singoalla Maria Wigenborg 64 p
57 Chokladfabrikens Cezanne Emma Johansson Wiberg 64 p
60 Charmtrollet's Giant Grizzly Bear Eivor Rönnholm 60 p
60 Ixias Black Vortex E. Sörensson & R. Sörsäter 60 p
60 Emras Shenzie Malin Andersson 60 p
63 Charmtrollets Jhondalar Emma Gullberger 50 p
63 Isolde's Monz Stina Thörn 50 p
63 Fauna Anna Jansson 50 p
63 Charmtrollet's Akvileja Eivor Rönnholm 50 p
63 Pilgrim Olivia Maria Jobs 50 p
63 Freja Anette Mayer 50 p
63 Charmtrollet's Lemon Drop Eivor Rönnholm 50 p
63 Isolde's Diva Stina Thörn 50 p
63 Sockergrynets Alerta Aftonstjärna Sofie Boyström 50 p
63 Shorelines Jannis Joplin Cissi Löfkvist 50 p
63 Saphira's Champagne For Breakfast Sofie Boyström 50 p
63 Bellevics Maybe Baby Benedicte Botorp 50 p
63 Matadorens Party Favor Eva Nilsson 50 p
63 Tangle Emmy Stenvall 50 p
77 Triforce Dodongo Trolla Lisa Matsson 40 p
77 Charmtrollet's Moon Shine in Halloween Eivor Rönnholm 40 p
77 Matadorens Pinkie Pie Eva Nilsson 40 p
77 Triforce Pretty Penny Lisa Matsson 40 p
81 Marwin's Tant Grön Evelina Öhman 30 p
81 Emras Embla Elsa & Ann-Marie Norsdtröm 30 p
83 Bambi Emma Johansson Wiberg 26 p
84 Birk Olivia Maria Jobs 20 p
84 Spira Evelina Öhman 20 p
84 Win18pjr DKCHjrp Bauns Krusty Benedicte Botorp 20 p
84 Severins Rosita Camilla Lindqvist 20 p
88 Matadorens Quest for Quality Eva Nilsson 16 p
88 Charmtrollet's Outstanding Tim the Tiger Eivor Rönnholm 16 p
88 Millie Torunn Mjelde 16 p
91 Gabriel von Nahmensen Marie Svensson 15 p
91 Muffes Jonny Cash Sofie Strandberg 15 p
91 Albérs Goldie Evelina Öhman 15 p
91 Polka Pig's Sweet Delicato Marie Svensson 15 p
95 Ixias gP black Vortex Emma Sörensson 10 p
95 Theo Elisabeth A Holmqvist 10 p
95 Isolde's Latina Stina Thörn 10 p
95 Bombus Sveaborg Elionor Jåssis 10 p
95 Tingeling Emma Johansson Wiberg 10 p
95 Nightfall's Black Eternity Marie Svensson 10 p
95 Evie Marie Svensson 10 p
95 Linda Jennifer Dittgen 10 p
95 Dright Jenny Hyll 10 p
95 Corona Blanca Yago Lisa Matsson 10 p
95 Maplewoods Thimble Eva Nilsson 10 p
95 Eluveitie *Elli* Emmy Stenvall 10 p
95 Lillhagas Bluetooth Veronika Nilsson 10 p
95 Creutzbetgs Tipo BA Susanne Frick 10 p
95 Eclipse Marie Svensson 10 p
95 Malaxis Fatima Vivika Hjalmarsson 10 p

UNGDOMSPETCLASS

Plac Namn Ägare Poäng
1 Juliannas Tsunami Julia Neykova 361 p
2 Junior Wanna Mayer 337 p
3 BB8 Wanna Mayer 310 p
4 Wiiks Tintin Sandra Wiik 264 p
5 Abby Julia Hultman 260 p
6 UMMCH Bis2UMM NV18BIS3UMM NV17 BISJR UMM-NV16Gabbana Alexandra Andersson 230 p
7 Sivan Lowa Waernborg 225 p
8 Efrosyne "Frozzan" Smilla Jansson 216 p
9 Charmtrollet's Dhaidalos Pontus Rönnholm 201 p
10 Pärlan Smilla Jansson 190 p
Visa alla
11 Leia Lova Holmqvist 180 p
12 Björktassens Greta Julia Hultman 159 p
13 Narnias Tornesch Theodor Strandberg 150 p
13 UMMCH UMM BIS4NV18 UMM BISJR NM17Ofixas Cajsa Alexandra Andersson 150 p
15 Almond's Hug'Alan the First Ninni Maria Rantala 140 p
15 NPUCH Saphiras Jupiter Jasper Stella Eisenschmidt Larsson 140 p
15 Muffe Lilly Lucas Melchert 140 p
18 Flockdjurs Tundra Emily Chambers 135 p
19 Alasco Noah Strandberg 115 p
19 UMMCH Hocus Pocus Daffy Alexandra Andersson 115 p
21 Theo Lova Holmqvist 114 p
22 Severins Tinka Tobias Lindqvist 110 p
23 Felicia Theresa Myllylä 105 p
23 Bellevics Trick or treat Leonora Sørensen 105 p
25 Sören Leon Waernborg 100 p
25 Björktassens Grace Julia Hultman 100 p
25 DKsbdCH Severins Charmander Tobias Lindqvist 100 p
25 Severins Mikas Leonora Sørensen 100 p
29 Narnias Tornesch Sofie Strandberg 90 p
30 Ofixas Chosley Stella Eisenschmidt Larsson 89 p
31 Matadorens Nejlika Thea Samuelsson 85 p
31 DKsbdCH Severins Julie Tobias Lindqvist 85 p
33 Herr Albert Jake Malva Möller 80 p
33 Ixias Zonkey Leon Waernborg 80 p
35 Muffes Jonny Cash Sofie Strandberg 75 p
36 Eddie Vedder Smilla Jansson 70 p
37 DKbkdCH DKCHjp GP Bellevics Alvilda Leonora Sørensen 65 p
38 Skärets Molly Mus Siri Sabelström 64 p
38 Wiiks Wira Alexander Klofelt 64 p
40 Sixten Lowa Waernborg 60 p
40 Blackas Selfie Star Smilla Jansson 60 p
42 Bombus Hummelkläpp Wanna Mayer 50 p
42 Juliannas Wish for gold "Fiona" Fam Holmqvist 50 p
42 Valentine Rebecka Löfkvist 50 p
42 Wiiks Äss Maria Wiik 50 p
42 Sötis Smilla Jansson 50 p
47 Drömboets Chip Lucas Melchert 30 p
47 Mayas Therese Johaug Theodor Strandberg 30 p
47 Wiiks Olivia Julia Wiik 30 p
50 Amiras Ängsö "Tempest" Smilla Jansson 24 p
50 Duetten's Lilla My Rebecka Löfkvist 24 p
52 Warga Smilla Jansson 20 p
52 Ålliver Ellen Chitsaz Lyon 20 p
54 Spock Wanna Mayer 15 p
54 William Ella Hoffman Fischier 15 p
54 Kiwi Ella Hoffman Fischier 15 p
54 Isolde's Nalle Puh Fam Holmqvist 15 p
54 O'Mallys Betty Rebecka Löfkvist 15 p
54 Wiiks Coffee Maria Wiik 15 p
54 Alasco Sofie Strandberg 15 p
61 Larsa Frida Wilmo Johansson 10 p
61 Isolde's Rakel Spektakel Lova Holmqvist 10 p
61 Isoldes Hot Troll "Fluffis" Ebba Chambers 10 p
61 Almonds Jackfruit Saga Lindell 10 p
61 Fluffis Ebba Chambers 10 p
61 Lyckebodas Rupert Theodor Strandberg 10 p
61 Duettens Lilla My Rebecka Löfkvist 10 p
61 Duettens Snömodd "Snöflinga" Rebecka Löfkvist 10 p
61 Wiiks Denzel Maria Wiik 10 p
61 Ofixas Carro Alexandra Andersson 10 p
61 Blackas Sefie Star Smilla Jansson 10 p
61 Amigo Stella Eisenschmidt Larsson 10 p
61 Nanna Ellen Nestenborg 10 p
UtställningÅrets-poäng