Årets marsvin 2021

Årets marsvin uppdaterat t o m 211211 Landskrona. Kontrollera gärna dina resultat. Hittar du något som inte stämmer så skicka ett mail till webmaster@svenskamarsvinsforeningen.se.
Tryck på poängen för att se mer detaljer

ÅRETS MARSVIN

Plac Namn Ras Uppfödare/Ägare Poäng
1 MaJa’s Bolivia Self Jan Schop, NL / Johan Lenkel 365 p
2 Stormi von Nahmensen Self Helle Nahmensen 345 p
3 Änglagårdens Phantom Peruan Marianne Johansson 305 p
4 Ixias Herqlix Nonself Emma & Rosa Funke & Sörsäter 280 p
5 MaJa’s Baby Girl Eng Crested Jan Schop, NL / Johan Lenkel 270 p
6 Wiiks Keaton Rex Maria Wiik 245 p
7 Vibys Dora Yaki Sheltie Lena Tysk 240 p
8 Muffes Isagust Am Crested Eva Harderup 235 p
9 Duetten’s Dolly Eng Crested Anja Hamrin 230 p
10 Polka Pig’s Strawberry Shortcake Teddy Ewa Sonesson 210 p
11 Malaxis Keep Cup Teddy Jens Lindgren / Ewa Sonesson 200 p
11 Duetten’s Ove Texel Anja Hamrin 200 p
13 Muffes Forget the Forgotten Self E Harderup / Emma Harderup 195 p
13 Muffes Raso de Larrainzar Alpaca Eva Harderup 195 p
15 Delfoin Kreta Self Kirsi Ruotsalainen / Elisa Svento 190 p
15 Arctic Rose Supernova Eng Crested Elisa Svento / Siiri Anttonen 190 p
17 Djurgårdens Nour Self Josefine Lampinen 180 p
18 Vibys Callinka Coronet Lena Tysk 175 p
18 Vibys Chiesa Coronet Lena Tysk 175 p
20 Gemini’s Förgätmigej CH-Teddy Alexandra Persson 170 p
Visa alla
21 Sweet Cherry Pie Self Johanna Sinivaara / Elisa Svento 165 p
21 Duetten’s Nemea Teddy Anja Hamrin 165 p
23 Arctic Rose Vienna Self Elisa Svento 160 p
23 Duetten’s Jughead Nonself Anja Hamrin / Marie Svensson 160 p
23 Torpstigens Patchouli Rex Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 160 p
26 Alfonso Self Johan Lenkel / Anja Hamrin 150 p
26 Duetten’s Blue Chiffong Self Anja Hamrin 150 p
26 Muffes 3-Fin Blacky Nonself Eva Harderup 150 p
26 Vibys Qia Skinny Lena Tysk 150 p
30 HugAlan Peppiina Porkkananpurija Teddy Katja Orajärvi – Kotikangas / Laura Moilanen 145 p


Korthår

SELF SVARTGRUPP

Plac Namn Färg Uppfödare/Ägare Poäng
1 MaJa’s Bolivia Black Jan Schop, NL / Johan Lenkel 365 p
2 Delfoin Kreta Black Kirsi Ruotsalainen / Elisa Svento 190 p
3 Alfonso Black Johan Lenkel / Anja Hamrin 150 p
3 Duetten’s Blue Chiffong Blue Anja Hamrin 150 p
5 Ælsker Choko Æ12 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 60 p
5 In the mood for Choko I14 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 60 p
5 Luisa Beige Mona Dahlgren / Josefina Ömar-Thorinsson 60 p
5 MaJa’s Laurel Grey Jan Schop Holland / Carina Stjernman 60 p
9 Bella Blue Caroline Bernhed 40 p
9 Gina Sjokolina G14 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 40 p
9 High on Choko H12 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 40 p
9 Malaco M15 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 40 p
9 Marwin’s Algot Black Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg / Maria Wiik 40 p
9 Romkugle R14 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 40 p
9 Åh chokodreng Å15 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 40 p
Visa alla
16 Guldkaramel G12 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 20 p
16 Haribo H15 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 20 p
16 Kasatka’s Prime Lilac Marie Svensson / Alexz Nilsson 20 p
16 Maro’s Alexander Lukas Blue Marie Rosengren 20 p
16 Maro’s Flitiga Lisa Blue Marie Rosengren 20 p
16 Ulva F16 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich / Josefina Ömar-Thorinsson 20 p

SELF RÖDGRUPP

Plac Namn Färg Uppfödare/Ägare Poäng
1 Stormi von Nahmensen Cream Helle Nahmensen 345 p
2 Muffes Forget the Forgotten DE Golden E Harderup / Emma Harderup 195 p
3 Djurgårdens Nour DE Golden Josefine Lampinen 180 p
4 Sweet Cherry Pie PE White Johanna Sinivaara / Elisa Svento 165 p
5 Arctic Rose Vienna PE White Elisa Svento 160 p
6 Maro’s Celeste DE Golden Marie Rosengren 130 p
6 Muffes Movie for the Eye DE Golden Emma Harderup 130 p
8 MaJa’s Wilhelmina DE White Bertus Van Dijk & Jan Schop / Katrine Kjøller 105 p
9 Muffes All Buff Buff Emma Harderup 100 p
9 Muffes Sasette Buff E Harderup / Emma Harderup 100 p
Visa alla
11 Djurgårdens Newton DE Golden Josefine Lampinen 85 p
12 Muffes Smurfan Buff E Harderup / Emma Harderup 80 p
12 Ofixas Cirka PE White Carina Broberg / Barbro Eisenschmidt 80 p
14 Blenda PE Golden Johan Lenkel 70 p
15 Dior von Nahmensen Cream Helle Nahmensen / Carina Broberg 60 p
15 Muffes Forgive Yourself PE Golden Emma Hardeurp / Josefine Lampinen 60 p
17 Arctic Rose Clarabella PE White Elisa Svento / Noora Sarenius 40 p
17 Capitex Karamell DE White Barbro Eisenschmidt 40 p
19 Adalmina Buff Laura Moilanen 20 p
19 Almond’s Fiona Saffron Lea Rahtu – Korpela / Laura Moilanen 20 p
19 Dior Ask PE Golden Jonas Mejlvang / Kristina Lundberg 20 p
19 Glitterglass PE White Nina Bergström / Elisa Svento 20 p
19 Havanas Nellie Bly DE White Katrine Kjøller 20 p
19 Kee Kee von Nahmensen Cream Helle Nahmensen 20 p
19 Mazettis Esmeralda DE Golden Kristina Lundberg 20 p
19 Mazettis Intellektuella Isabella PE Golden Kristina Lundberg 20 p
19 Muffes Forget the Lost PE Golden E Harderup / Emma Harderup 20 p
19 Muffes Guldkaka Saffron E Harderup / Emma Harderup 20 p
19 Muffes Red Cream Lemon E Harderup / Emma Harderup 20 p
19 Polka Pig’s One Look Your Hooked PE Golden Ewa Sonesson 20 p

NONSELF TICKADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Duetten’s Jughead Black Fox Anja Hamrin / Marie Svensson 160 p
2 Crestine’s Queen Solid Cinnamonagouti Lottie Lundgren 130 p
3 Mustangen’s Paint Silveragouti Susanne Frick / Anja Hamrin 100 p
3 OMG Saturns Gurli Gris Goldenagouti Lene Kristensen 100 p
5 Crestine’s Hail To The King Solid Silveragouti Lottie Lundgren 80 p
5 Duetten’s Flisa Black Fox Anja Hamrin 80 p
7 Wiiks Ari Solid Lemonagouti Maria Wiik / Vera Viklund 65 p
8 Amiras Överlägsen Solid Creamagouti Minna Thomé / Lottie Lundgren 60 p
8 Saturns Romkugle Solid Goldenagouti Lene Kristensen 60 p
8 Silkes Twisk Chocolate Fox Pernille Yde / Josefina Ömar-Thorinsson 60 p
Visa alla
11 Wiiks Quittra Solid Silveragouti Maria Wiik 50 p
12 Chokladfabrikens Chiru Silveragouti Gisela Jansson 40 p
12 Maro’s Kybele Blue Fox Marie Rosengren 40 p
12 Saturns Pebernød Solid Goldenagouti Lene Kristensen 40 p
15 Alice Lilac Fox Maria Erlandsson / Josefina Ömar-Thorinsson 20 p
15 Chokladfabrikens Aardvark Silveragouti Gisela Jansson 20 p
15 Saturns Ildflue Solid Goldenagouti Lene Kristensen 20 p

NONSELF TECKNADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Ixias Herqlix Black Roan Emma & Rosa Funke & Sörsäter 280 p
2 Muffes 3-Fin Blacky Tort’n White Black/Red/White Eva Harderup 150 p
3 Alima Black Magpie Madeleine Andersson / Jennie Elfving 65 p
4 Chokladfabrikens Kung Markatta Black Magpie Gisela Jansson 60 p
5 Mazettis Klas DE Golden Roan Kristina Lundberg 15 p
6 Rainbow Dreams Arcee Black Magpie Johanna Nordstedt 10 p

NONSELF MASKADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Havanas Thyra Cream California Black Katrine Kjøller 100 p
2 Rainbow Dreams Suger Rush Cream California Chocolate Johanna Nordstedt 90 p
3 Rainbow Dreams Prince Charming White California Black Johanna Nordstedt 70 p
4 Rainbow Dreams Bubblizzpop White California Chocolate Johanna Nordstedt 60 p
5 Klockaregården’s Aurora Buff California Black Cissi Löfkvist 50 p
6 Rainbow Dreams Barbie White California Chocolate Johanna Nordstedt 40 p
7 Delfoin Trubadurix Cream California Black Kirsi Ruotsalainen / Laura Moilanen 30 p
8 Havanas Tjalfe Cream California Black Katrine Kjøller 20 p

ENGELSK CRESTED ENFÄRGADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 MaJa’s Baby Girl Black Jan Schop, NL / Johan Lenkel 270 p
2 Arctic Rose Supernova PE White Elisa Svento / Siiri Anttonen 190 p
3 MaJa’s Hastings Black Jan Schop, NL / Johan Lenkel 100 p
4 Hippie’s DarkNess Black Carina Stjernman 80 p
4 Muffes Black Saliam Black Eva Harderup 80 p
6 Capitex Grace Cream Barbro Eisenschmidt 60 p
7 Sigurd Z Bandy Prosiakow PE White Angelika Szafczyk Mateusuz / Barbro Eisenschmidt 50 p
8 Arctic Rose Anne With an E PE White Elisa Svento 40 p
8 Chokoladekiks von Rosen Chocolate Kalinka Sophia Weis / Lottie Lundgren 40 p
8 Rowellas Goliat Lemon Anna Österlund 40 p
Visa alla
11 Capitex Maxwell Cream Barbro Eisenschmidt / Monica Salomonsson 20 p
11 Kasatka’s Katitzi Black Marie Svensson 20 p
11 Muffes Black Pan Black Eva Harderup 20 p
11 Nils Cream Nina Bergström / Julia Wiik 20 p
11 Ofixas Centa PE White Carina Broberg / Barbro Eisenschmidt 20 p

ENGELSK CRESTED FLERFÄRGADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Duetten’s Dolly Black Fox Anja Hamrin 230 p
2 Saturns Oreo Solid Goldenagouti Lene Kristensen 125 p
3 Wiiks Ärlig ”Viggo” Solid Creamagouti Maria Wiik / Bianca Stighäll 100 p
4 Crestine’s Novocaine Solid Cinnamonagouti Lottie Lundgren 80 p
5 Cleos Shady Silveragouti Anette Kruse Iversen / Malin Andersson 40 p
5 Crestine’s Overload Silveragouti Lottie Lundgren / Malin Andersson 40 p

AMERIKANSK CRESTED

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Muffes Isagust Lemon Eva Harderup 235 p


Strävhår

TEDDY

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Polka Pig’s Strawberry Shortcake Ewa Sonesson 210 p
2 Malaxis Keep Cup Jens Lindgren / Ewa Sonesson 200 p
3 Duetten’s Nemea Anja Hamrin 165 p
4 HugAlan Peppiina Porkkananpurija Katja Orajärvi – Kotikangas / Laura Moilanen 145 p
5 Duetten’s Maja Anja Hamrin 140 p
6 Hamlet Cavia Rose Pavla Kárníková / Anja Hamrin 115 p
7 Duetten’s Modesty Blaise Anja Hamrin / Marie Rosengren 85 p
8 Duetten’s Nectaria Anja Hamrin 80 p
8 J MVA Pirkko-Punajuuritar Katja Orajärvi-Kotikangas 80 p
10 Define Johnny Depp Darren Fieldhouse / Jens Lindgren 50 p
10 HugAlan Fiona Katja Orajärvi-Kotikangas / Sauli Kotikangas 50 p
10 HugAlan Kulta-Katriina Katja Orajärvi-Kotikangas 50 p
Visa alla
13 FIMVA VV 9-19 HugAlan Diana The Princess of Heards Katja rajärvi – Kotikangas / Laura Moilanen 40 p
13 Lages Tartan Fam. Johansson/Landegren 40 p
13 Lages Trubba-Tilda Fam. Johansson/Landegren 40 p
13 Polka Pig’s Rose Royce Ewa Sonesson 40 p
17 WiRas Wuyi Maria Wigenborg 30 p
18 Diiva-Davina Isabella Hynninen 20 p
18 Helmiina-Hienohelma Isabella Hynninen 20 p
18 HugAlan Onerva Katja Orajärvi-Kotikangas 20 p
18 Lages A Clockwork Kiwano Fam. Johansson/Landegren 20 p
18 Lages Vira Blåtira Fam. Johansson/Landegren 20 p
18 Malaxis Znacka Znyggt Jens Lindgren 20 p
18 Rospiggens The Spectre Victoria Wrangell / Maria Wigenborg 20 p
25 Nia-Neelia Isabella Hynninen 15 p
26 Rainbow Dreams Ture Johanna Nordstedt 10 p

REX

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Wiiks Keaton Maria Wiik 245 p
2 Torpstigens Patchouli Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 160 p
3 Djurgårdens Julia Josefine Lampinen 130 p
4 Torpstigens Ambra Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 120 p
5 Caviecares Nicolas Lena Siversson 95 p
5 Marwin’s The man in me Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg / Julia Wiik 95 p
7 Djurgårdens Ines Josefine Lampinen 80 p
8 Djurgårdens Emil Josefine Lampinen 60 p
9 Caviecares Larry Lena Siversson 50 p
10 Djurgårdens Joline Josefine Lampinen / Evelina Viklund 40 p
10 Wiiks Uthai Maria Wiik / Vera Viklund 40 p
10 Wiiks Yver Maria Wiik 40 p
Visa alla
13 Djurgårdens Apple Blossom Vera Viklund 35 p
14 Caviecares Larry Jr Lena Siversson / Emelie Andersson 20 p
14 Caviecares Norton Lena Siversson 20 p
14 Djurgårdens Pearl Josefin Lampinen / Maria Abrahamsson 20 p
17 Djurgårdens AppelBelinda Josefine Lampinen 10 p

ABESSINIER

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Winniepig’s Carla Catharina Johansson / Carina Stjernman 100 p
2 Bluebells Masterpiece Christina Rørbæk 60 p
3 Vilda Robiin Pålsson / Malin Andersson 40 p

SKINNY

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Vibys Qia Lena Tysk 150 p
2 Vibys Quba Lena Tysk 100 p
3 Isobell Babar D Danhova / Lena Tysk 80 p
4 Brimer Charlotte Magnusson / Anna Österlund 70 p

CH-TEDDY

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Gemini’s Förgätmigej Alexandra Persson 170 p
2 Gemini’s Chevrolet Corvette Alexandra Persson 110 p
3 Lages Sif Fam. Johansson/Landegren 90 p
4 Gemini’s Aurora Alexandra Persson 70 p
5 Polka Pig’s Guinness Ewa Sonesson / Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 60 p
5 Polka Pig’s Simplicity Ewa Sonesson 60 p
5 Torpstigens Santa Claus Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 60 p
8 Gemini’s Amaranthe Alexandra Persson 50 p
9 Lages Purple Lady Fam. Johansson/Landegren 20 p


Långhår

PERUAN

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Änglagårdens Phantom Marianne Johansson 305 p
2 Malaxis Delphine Emma & Rosa Funke & Sörsäter 110 p
3 Gammel Dansk Kleiner Feigling Ellen Gormsen 100 p
3 Malaxis Ichiha Jens Lindgren 100 p
5 Änglagårdens Vanity Marianne Johansson 90 p
6 Gammel Dansk Flügel Ellen Gormsen 50 p
7 Djurgårdens Smulan Josefine Lampinen 15 p

SHELTIE

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Vibys Dora Yaki Lena Tysk 240 p
2 Duetten’s Dante Anja Hamrin / Marie Rosengren 60 p
2 Vibys Callcium Lena Tysk 60 p
4 Viby’s Vincent Lena Tysk / Suzy Olsson 40 p
5 Ambion Jessica Marmolin Mörlund 20 p

CORONET

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Vibys Callinka Lena Tysk 175 p
1 Vibys Chiesa Lena Tysk 175 p
3 Callvin Jessica Marmolin Mörlund 40 p

ALPACA

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Muffes Raso de Larrainzar Eva Harderup 195 p
2 Muffes Edda Eva Harderup 140 p
3 Malaxis Dulandra Jens Lindgren 130 p
4 Änglagårdens Amarello Marianne Johansson 100 p
5 Malaxis Tacañeria Jens Lindgren 90 p
5 Muffes Three Hearts Eva Harderup 90 p

TEXEL

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Duetten’s Ove Anja Hamrin 200 p

LUNKARYA

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Confetti’s Clyde Mia Bring / Jennie Elfving 115 p
2 Smörblomman’s Zezar Veronika Nilsson 10 p


Guidestandard

GUIDESTANDARD

Plac Namn Variant Uppfödare/Ägare Poäng
1 Ivan Mary’s Angels Cuy Katarzyna Kosiorek / Monica Salomonsson 35 p
2 Alvin Cuy Monica Salomonsson 25 p


Ostandardiserade

OSTANDARDISERADE

Plac Namn Variant Uppfödare/Ägare Poäng
1 Maro’s Fläder Nonself Blue Cream Otter Marie Rosengren 70 p
1 Rowellas Eddie Lakeland Anna Österlund 70 p
3 Groth’s Chubby Grape ”Bamse” Lakeland Johanna Groth / Othilia Sundström 35 p


Klippta långhår

KLIPPTA LÅNGHÅR

Plac Namn Ras Uppfödare/Ägare Poäng
1 Djurgårdens Soya Sheltie Josefine Lampinen 70 p
1 Sadira Sheltie Danielle Karlbom / Malin Andersson 70 p
3 Duetten’s Crumpets Texel Anja Hamrin / Suzy Olsson 35 p
3 Ixias Hurricane Merino Emma & Rosa Funke & Sörsäter 35 p
3 Vibys Ramos Sheltie Lena Tysk / Josefine Lampinen 35 p


Uppfödargrupper

UPPFÖDARGRUPPER

Plac Namn Uppfödare Poäng
1 Maro’s Marie Rosengren 95 p
2 Arctic Rose Elisa Svento 85 p
3 Wiiks Maria Wiik 70 p
4 Torpstigens Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 60 p
5 Caviecares Lena Siversson 35 p
6 Dell’Orto Nete Dietrich 25 p
6 HugAlan Katja Orajärvi-Kotikangas 25 p
6 von Nahmensen Helle Nahmensen 25 p


Petclass

PETCLASS

Plac Namn Ägare Poäng
1 Bluebells Don Corleone Christina Rørbaeck 290 p
2 Kasatka’s Holly Holiday Marie Svensson 280 p
3 Kasatka’s BlackBarry Marie Svensson 250 p
4 Torpstigens Erik Segersäll Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 235 p
5 Rainbow Dreams Suger Rush Johanna Nordstedt 195 p
6 Arctic Rose Clarabella Noora Sarenius 190 p
6 Vilda Malin Andersson 190 p
8 Delfoin Trubadurix Laura Moilanen 180 p
8 Marenkimuru Laura Moilanen 180 p
10 HugAlan Peppiina Porkkananpurija Laura Moilanen 150 p
10 Kasatka’s Akiro Marie Svensson 150 p
Visa alla
12 Piff Tina Siveden 140 p
13 Silkes Twisk Josefina Ömar-Thorinsson 120 p
14 Sadira Malin Andersson 115 p
15 Klockargårdens Love Rebecka Löfkvist 100 p
15 Mollie Cissi Löfkvist 100 p
15 Sågstugans Kealoha Marie Svensson 100 p
15 Xander Josefina Ömar-Thorinsson 100 p
19 Duetten’s Kaffe Dalgona Marita Wallström 95 p
20 Almond’s Tinker Bell Ninni-Maria Rantala 90 p
21 Adalmina Laura Moilanen 85 p
21 Groth’s Chubby Grape ”Bamse” Othilia Sundström 85 p
21 Kasatka’s Havannah Suzy Olsson 85 p
24 Mirjas Spero Lucas Melchert 65 p
25 Arctic Rose Odessa Isabella Hynninen 50 p
25 Duetten’s Binti Alexz Nilsson 50 p
25 GPKasatka’s Eeviee Marie Svensson 50 p
25 Kasatka’s Eeivee Marie Svensson 50 p
25 Krut Laura Moilanen 50 p
25 Luisa Josefina Ömar-Thorinsson 50 p
25 Tigerlilja Alexz Nilsson 50 p
32 Duetten’s Mamma Mu Rebecka Löfkvist 20 p
32 Klockaregårdens Otto Cissi Löfkvist 20 p
34 Mandel Alexz Nilsson 15 p
35 Djurgårdens Pearl Maria Abrahamsson 10 p
35 Duetten’s Ullinn Josefina Ömar-Thorinsson 10 p
35 Kasatka’s Prime Alexz Nilsson 10 p
35 Limetta’s Orlaya Noora Sarenius 10 p
35 Nia-Neelia Isabella Hynninen 10 p
35 Puff Tina Siveden 10 p
35 Rio Ninni-Maria Rantala 10 p
35 Smörblomman’s Nova Veronika Nilsson 10 p
35 Zplit Alexz Nilsson 10 p

UNGDOMSPETCLASS

Plac Namn Ägare Poäng
1 Arctic Rose Supernova Siiri Anttonen 270 p
2 Maja Vera Viklund 255 p
3 Muffes Johanna Simon Harderup 235 p
4 Pica Piggies Pretzel Molly Elfving 230 p
5 Penny Stina Samuelsson 200 p
6 Pica Piggies Guava Molly Elfving 185 p
7 Elsa Molly Elfving 180 p
8 Peggy Stina Samuelsson 160 p
9 Magnus Stina Samuelsson 155 p
10 Teddy Nova Kjellberg/Andersson 140 p
Visa alla
11 Muffes Hanna Gold ”Bebis Lisa” Simon Harderup 125 p
12 Trollvinges Mynta Edith Skansen 85 p
13 Royal Cavies Falkor Jr Lykke Malmgren 65 p
13 Wiiks Ärlig ”Viggo” Bianca Stighäll 65 p
15 Muffes Celine Måns Harderup 60 p
16 Djurgårdens Snow Starshine Majken Abrahamsson 50 p
16 Picapiggies Mooncake Tove Thunberg 50 p
18 Pontus Stina Samuelsson 35 p
19 Muffes Anna Måns Harderup 30 p
20 Rachet Märta Abrahamsson 15 p
21 Nils Julia Wiik 10 p
UtställningÅrets-poäng