Årets marsvin 2022

ÅRETS MARSVIN

Årets marsvin uppdaterat t o m 220409 Landskrona. Kontrollera gärna dina resultat. Hittar du något som inte stämmer så skicka ett mail till webmaster@svenskamarsvinsforeningen.se.
Tryck på poängen för att se mer detaljer


ÅRETS MARSVIN

Plac Namn Ras Uppfödare/Ägare Poäng
1 Vibys Dora Yaki Sheltie Lena Tysk 530 p
2 Bothilda Self Johan Lenkel 340 p
2 Duetten’s Flisa Nonself Anja Hamrin 340 p
2 Duetten’s Dorotea Texel Anja Hamrin 340 p
2 Duetten’s Ove Texel Anja Hamrin 340 p
6 Vibys Katie Sheltie Lena Tysk 305 p
7 Malaxis Carletto Alpaca Jens Lindgren / Marianne Johansson 275 p
8 Clarabella Nonself Johan Lenkel 270 p
9 Torpstigens Patchouli Rex Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 235 p
10 Mascot’s Priscilla Self Susan Lindgaard 215 p
10 Vibys Qia Skinny Lena Tysk 215 p
12 Alfonso Self Johan Lenkel / Anja Hamrin 210 p
12 Blenda Self Johan Lenkel 210 p
14 Duetten’s Hoka Self Anja Hamrin 200 p
14 Bellevics U Make Me Happy Teddy Benedicte Sørensen 200 p
14 Polka Pig’s Sugar Sweet Honey Bean Teddy Ewa Sonesson 200 p
14 Rainbow Dreams Anemo Teddy Johanna Nordstedt 200 p
18 Muffes Fayaka Alpaca Eva Harderup 195 p
19 Stormi von Nahmensen Self Helle Nahmensen 190 p
19 Alfons Nonself Jenny Skansen / Edith Skansen 190 p
19 Hippie’s DarkNess Eng Crested Carina Stjernman 190 p
19 Duetten’s Maja Teddy Anja Hamrin 190 p
19 Winniepig’s Carla Abessinier Catharina Johansson / Carina Stjernman 190 p
Visa alla
24 Muffes Isildur Am Crested Eva Harderup 185 p
24 Bellevics OMG I Love U Teddy Benedicte Botorp 185 p
26 Bellevics Beonce B1 Self Benedicte Sørensen 180 p
26 Klockaregården’s Aurora Nonself Cissi Löfkvist 180 p
26 Rainbow Dreams Push Pop Nonself Johanna Nordstedt 180 p
26 Lages A Clockwork Kiwano Teddy Fam. Johansson/Landegren 180 p
26 Smörblomman’s Princess Lovely Sheltie Veronika Nilsson 180 p


Korthår

SELF SVARTGRUPP

Plac Namn Färg Uppfödare/Ägare Poäng
1 Mascot’s Priscilla Black Susan Lindgaard 215 p
2 Alfonso Black Johan Lenkel / Anja Hamrin 210 p
3 Duetten’s Hoka Black Anja Hamrin 200 p
4 Bellevics Beonce B1 Black Benedicte Sørensen 180 p
5 Uhh La La Choko U14 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 110 p
6 Heksehyl H15 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 95 p
7 Cicero Black Johan Lenkel / Carina Stjernman 90 p
7 Muffes Scooter Chocolate Eva Harderup 90 p
7 Maro’s Quan Blue Marie Rosengren 90 p
10 In the mood for Choko I14 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 70 p
Visa alla
11 Duetten’s Blueberry Önya Black Anja Hamrin / Anine Warrer Schubert 60 p
11 Xelente Choko X14 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 60 p
13 Hippie’s Bumling Grey Carina Stjernman 40 p
13 Dante Grey Johan Lenkel 40 p
13 Ines de la Choko I15 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 40 p
13 Kandis choko K14 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 40 p
13 Prins Piratos P16 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 40 p
13 Godiva G16 Dell’Órto Chocolate Nete Dietrich 40 p
13 Kasatka’s Catinka Chocolate Marie Svensson / Sofie Boyström 40 p
20 Bellevics Burning Man B1 Black Benedicte Sørensen 20 p
20 Doris Grey Johan Lenkel 20 p
20 Jelly Bean J15 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 20 p
20 Chokoline C15 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 20 p
20 Layla Di Choko L14 Dell’Orto Chocolate Nete Dietrich 20 p

SELF RÖDGRUPP

Plac Namn Färg Uppfödare/Ägare Poäng
1 Bothilda PE Golden Johan Lenkel 340 p
2 Blenda PE Golden Johan Lenkel 210 p
3 Stormi von Nahmensen Cream Helle Nahmensen 190 p
4 Mascot’s Capella Buff Susan Lindgaard 135 p
5 Capitex Karamell DE White Barbro Eisenschmidt 100 p
5 Ofixas Cocktail PE White Carina Broberg / Barbro Eisenschmidt 100 p
5 Muffes Forget the Forgotten DE Golden E Harderup / Emma Harderup 100 p
5 Shoreline’s The Fancy Life of Ylva-Li PE Golden Felicia Andersson 100 p
9 Capitex Henrietta Cream Barbro Eisenschmidt 80 p
9 Capitex Rosita PE White Barbro Eisenschmidt 80 p
9 Mascot’s Ambra Buff Susan Lindgaard 80 p
Visa alla
12 Mascot’s Marmax Saffron Susan Lindgaard 70 p
13 Rainbow Dreams Lilla Prinsessan Cream Johanna Nordstedt 60 p
13 Mascot’s Elsa Saffron Susan Lindgaard 60 p
15 Rainbow Dreams Smile Mikkel PE White Johanna Nordstedt / Anna Österlund 40 p
15 Ofixas Cirka PE White Carina Broberg / Barbro Eisenschmidt 40 p
15 Lages Dear Hunter DE Golden Fam. Johansson/Landegren 40 p
15 Shoreline’s The Fancy Life of Yrla PE Golden Felicia Andersson 40 p
15 Kelly von Nahmensen PE White Helle Nahmensen 40 p
15 This is It von Nahmensen PE White Helle Nahmensen 40 p
15 Rainbow Dreams D’Artagnar DE White Johanna Nordstedt / Nyima Nordstedt Sanneh 40 p
15 Mascot’s Malva Saffron Susan Lindgaard 40 p
23 Rainbow Dreams Askungen PE White Johanna Nordstedt / Anna Österlund 20 p
23 Capitex Qarat Cream Barbro Eisenschmidt 20 p
23 Rainbow Dreams Prinsessan Cream Johanna Nordstedt / Carolina Steneros 20 p
23 Muffes Movie for the Eye DE Golden Eva & Emma Harderup / Emma Harderup 20 p
23 Muffes Sasette Buff Eva & Emma Harderup / Emma Harderup 20 p
23 Muffes Smurfan Buff Eva & Emma Harderup / Emma Harderup 20 p
23 The Show must go on von Nahmensen PE White Helle Nahmensen 20 p
23 Mascot’s Idina Buff Susan Lindgaard 20 p

NONSELF TICKADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Duetten’s Flisa Black Fox Anja Hamrin 340 p
2 Alfons Black Tan Jenny Skansen / Edith Skansen 190 p
3 Vanja Chocolate Tan Josefina Ömar-Thorinsson 105 p
4 Saturns Pebernød Solid Goldenagouti Lene Kristensen 95 p
5 Saturns Smørcreme Goldenagouti Lene Kristensen 90 p
6 Cavine Forsaken Lilac Fox Caroline Henriksson / Jenny Skansen 80 p
6 Crestine’s Hail To The King Solid Silveragouti Lottie Lundgren 80 p
8 Bluebells Caramel Creamargente Christina Rørbæk 70 p
9 Duetten’s Nick Black Fox Anja Hamrin / Jenny Skansen 60 p
9 Kolgrim Chocolate Cream Otter Josefina Ömar-Thorinsson 60 p
9 Duetten’s Jughead Black Fox Anja Hamrin / Marie Svensson 60 p
9 Cariad Chocolate Tan Josefina Ömar-Thorinsson / Sofie Boyström 60 p
Visa alla
13 Lökk Chocolate Tan Josefina Ömar-Thorinsson 50 p
14 Mustangen’s Paint Silveragouti Susanne Frick / Anja Hamrin 40 p
14 Viola Chocolate Cream Otter Josefina Ömar-Thorinsson 40 p
14 Saturns Teak Solid Goldenagouti Lene Kristensen 40 p
14 Crestine’s Queen Solid Cinnamonagouti Lottie Lundgren 40 p
18 Saphiras Onshi av Twelia Chocolate Fox Sofie Boyström / Josefina Ömar-Thorinsson 20 p
18 Maro’s Kassiopeia Blue Fox Marie Rosengren 20 p
18 Maro’s Kybele Blue Fox Marie Rosengren 20 p
18 Ulvar Chocolate Fox Josefina Ömar-Thorinsson / Sofie Boyström 20 p

NONSELF TECKNADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Clarabella Black Dalmatiner Johan Lenkel 270 p
2 Pica Piggies Frost Black Magpie Jennie Elfving 140 p
3 Little Friends Boris Black/Red/White Manuela Eilander / Suzy Olsson 130 p
4 Pica Piggies Lucia Black Magpie Jennie Elfving 125 p
5 Sommarnattens Mardy av Marda Buff Dutch Carina Lindau 115 p
6 Sommarnattens Manny av Malena DE Golden Dutch Carina Lindau 90 p
6 Kasatka’s Ceylon Chocolate Dalmatiner Marie Svensson 90 p
6 Mascot’s Picasso Black Dalmatiner Susan Lindgaard 90 p
9 Sommarnattens Malpa av Malena PE Golden Dutch Carina Lindau 70 p
10 Sommarnattens Mardenny av Marda DE Golden Dutch Carina Lindau 60 p
10 Pica Piggies Tussilago Black Magpie Jennie Elfving 60 p
Visa alla
12 Confettis Glimmertösen DE Golden Dutch M Bring / Maria Bring 50 p
13 Confettis Ljussken DE Golden Dutch Maria Bring / Emma Fagerdahl 40 p
13 Pumpa DE Golden Dutch Ami Fagerdahl / Emma Fagerdahl 40 p
13 Marwin’s Karl Fazer Chocolate Dalmatiner Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg 40 p
13 Mascot’s Orion Black Dalmatiner Susan Lindgaard 40 p
17 Marwin’s Paradis Chocolate Dalmatiner Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg 20 p
17 Lillebo’s Dominique Black/Red/White Suzy Olsson 20 p

NONSELF MASKADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Klockaregården’s Aurora Buff California Black Cissi Löfkvist 180 p
1 Rainbow Dreams Push Pop White California Chocolate Johanna Nordstedt 180 p
3 Rainbow Dreams Disco Pop Cream California Black Johanna Nordstedt 100 p
4 Rainbow Dreams Prince Charming White California Black Johanna Nordstedt 90 p
4 Rainbow Dreams Suger Rush Cream California Chocolate Johanna Nordstedt 90 p
6 Rainbow Dreams Peggy Pop White California Chocolate Johanna Nordstedt / Suzy Olsson 80 p
7 *Nala* Quarktasche von den Leverkusener Fellnasen Cream California Chocolate Patrick Schmitz, DE / Jennie Elfving 60 p
7 Rainbow Dreams Pop It Cream California Chocolate Johanna Nordstedt / Marie Svensson 60 p
9 Pica Piggies Yuzu Cream California Chocolate Jennie Elfving / Jenny Skansen 20 p

ENGELSK CRESTED ENFÄRGADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Hippie’s DarkNess Black Carina Stjernman 190 p
2 Duetten’s Chambrey Blue Anja Hamrin / Marie Rosengren 145 p
3 Kasatka’s Benjamin Lilac Marie Svensson 100 p
4 Mascot’s Emanuel Buff Susan Lindgaard 70 p
5 Capitex Grace Cream Barbro Eisenschmidt 60 p
5 Hippie’s Ebony Black Carina Stjernman 60 p
5 Muffes Main Chocolate Eva Harderup 60 p
5 MaJa’s Hastings Black Jan Schop, NL / Johan Lenkel 60 p
5 Saphira’s Undercover Holygrace Lemon Sofie Boyström 60 p
10 Kasatka’s Bellatrix Lilac Marie Svensson 50 p
Visa alla
11 Rowellas Goliat Lemon Anna Österlund 40 p
11 Duetten’s Blue Crepe Blue Anja Hamrin / Marie Rosengren 40 p

ENGELSK CRESTED FLERFÄRGADE

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Mirjas Krümmel Black Cream Otter Jennifer Dittgen 160 p
1 Rainbow Dreams Pandora White California Chocolate Johanna Nordstedt 160 p
3 Duetten’s Dolly Black Fox Anja Hamrin 140 p
4 Duetten’s Adele Black Fox Anja Hamrin 100 p
4 Crestine’s Novocaine Solid Cinnamonagouti Lottie Lundgren 100 p
6 Warrer’s Bauble Black Tan Anine Warrer Schubert 80 p
6 Saturns Sjokolade Solid Goldenagouti Lene Kristensen 80 p
8 Sommarnattens Spiggen av Sprinsa DE Golden Dutch Carina Lindau 60 p
8 Rainbow Dreams Tiki Pop White California Black Johanna Nordstedt 60 p

AMERIKANSK CRESTED

Plac Namn Färg/Teckning Uppfödare/Ägare Poäng
1 Muffes Isildur Saffron Eva Harderup 185 p
2 Muffes Isadur (Saffran) Saffron Ewa Harderup / Carolina Steneros 100 p


Strävhår

TEDDY

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Bellevics U Make Me Happy Benedicte Sørensen 200 p
1 Polka Pig’s Sugar Sweet Honey Bean Ewa Sonesson 200 p
1 Rainbow Dreams Anemo Johanna Nordstedt 200 p
4 Duetten’s Maja Anja Hamrin 190 p
5 Bellevics OMG I Love U Benedicte Botorp 185 p
6 Lages A Clockwork Kiwano Fam. Johansson/Landegren 180 p
7 Rainbow Dreams Karamell Johanna Nordstedt 140 p
8 Lages Reko Fam. Johansson/Landegren 135 p
9 Bellevics Ragusa Benedicte Sørensen 125 p
10 Polka Pig¨s Pink Splendor Ewa Sonesson 80 p
Visa alla
11 Bellevics Maximse My Happines Benedicte Sørensen 70 p
11 Lages Tartan Fam. Johansson/Landegren 70 p
13 Bellevics Lady In Red And White Benedicte Sørensen 60 p
13 Lages Trubba-Tilda Fam. Johansson/Landegren 60 p
15 Rainbow Dreams Inaria Johanna Nordstedt / Anja Hamrin 40 p
15 Bellevics Du Der Benedicte Sørensen 40 p
15 Polka Pig’s Rose Royce Ewa Sonesson 40 p
15 Lages Midvinternattsdröm Fam. Johansson/Landegren 40 p
15 Lages Mistel Fam. Johansson/Landegren 40 p
15 Lages Kajsa i Asken Fam. Johansson/Landegren 40 p
15 Lages Astrakan Fam. Johansson/Landegren 40 p
15 Duetten s Mulle Anja Hamrin / Johanna Nordstedt 40 p
23 Duetten’s Nemea Anja Hamrin 20 p

REX

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Torpstigens Patchouli Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 235 p
2 Ambra Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 120 p
3 Caviecares Landon Lena Eliasson Siversson / Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 100 p
4 Marwin’s King of Cream Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg 60 p
5 Marwin’s Queen of Cream Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg 40 p

ABESSINIER

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Winniepig’s Carla Catharina Johansson / Carina Stjernman 190 p
2 Bluebells Pantherlily Christina Rørbæk 160 p
3 Bluebells Ketchikan Christina Rørbæk 90 p
4 Renegade Ridgecraft Gitte Sjørslev / Jenny Skansen 20 p
4 Vilda Robiin Pålsson / Malin Andersson 20 p

SKINNY

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Vibys Qia Lena Tysk 215 p
2 Mustangens Dumbo Susanne Frick / Lena Tysk 135 p
3 Trud Charlotte Magnusson / Anna Österlund 100 p
4 Isobel Babar Lena Tysk 70 p
5 Edda Charlotte Magnusson / Anna Österlund 60 p

CH-TEDDY

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Polka Pig’s Guinness Ewa Sonesson / Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 160 p
2 Polka Pig’s Dashing Dee Ewa Sonesson 140 p
3 Torpstigens Lusse Lella Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 120 p
4 Lages Sif Fam. Johansson/Landegren 115 p
5 Lages Lady Longstocking Fam. Johansson/Landegren 90 p
6 Torpstigens Lucia Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 70 p
7 Torpstigens Santa Claus Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 60 p
7 Polka Pig’s Gillyflower Ewa Sonesson 60 p
9 Polka Pig’s Dexter Ewa Sonesson 40 p
10 Lages Premiärlejon Fam. Johansson/Landegren 10 p


Långhår

PERUAN

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Änglagårdens Phantom Marianne Johansson 145 p
2 Gammel Dansk Sazeraq Ellen Gormsen 100 p
3 Gammel Dansk Flügel Ellen Gormsen 80 p
3 Gammel Dansk Don Corleone Ellen Gormsen 80 p

SHELTIE

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Vibys Dora Yaki Lena Tysk 530 p
2 Vibys Katie Lena Tysk 305 p
3 Smörblomman’s Princess Lovely Veronika Nilsson 180 p

CORONET

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Vibys Marshmallow Lena Tysk 135 p
2 Vibys Chiesa Lena Tysk 90 p
2 Vibys Callinka Lena Tysk 90 p

ALPACA

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Malaxis Carletto Jens Lindgren / Marianne Johansson 275 p
2 Muffes Fayaka Eva Harderup 195 p
3 Änglagårdens Valeria Marianne Johansson 120 p
4 Malaxis Estrello Jens Lindgren / Eva Harderup 115 p
5 Gammel Dansk Jellyfish Ellen Gormsen 80 p
6 Muffes Three Hearts Eva Harderup 50 p
7 Malaxis Farouk Jens Lindgren / Eva Harderup 40 p
8 Gammel Dansk Jelliefish Ellen Gormsen 20 p

TEXEL

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Duetten’s Dorotea Anja Hamrin 340 p
1 Duetten’s Ove Anja Hamrin 340 p
3 Duetten’s Sven Anja Hamrin / Eva Harderup 130 p
4 Duetten’s Darko Anja Hamrin 80 p

LUNKARYA

Plac Namn Uppfödare/Ägare Poäng
1 Confettis Zmulan M Bring / Maria Bring 135 p
2 Confettis Rasmus M Bring / Maria Bring 90 p
3 Smörblomman’s Zedro Veronika Nilsson 30 p


Guidestandard

GUIDESTANDARD

Plac Namn Variant Uppfödare/Ägare Poäng
1 Isolde’s Odin Ridgeback Stina Thörn 70 p
2 Sculptor Ridgeback Elin Quell 35 p


Ostandardiserade

OSTANDARDISERADE

Plac Namn Variant Uppfödare/Ägare Poäng
1 Rowellas Nimbus Lakeland Anna Österlund 35 p
1 Sommarnattens Semåga av Semlan Nonself Golden agouti/golden dutch Carina Lindau 35 p


Klippta långhår

KLIPPTA LÅNGHÅR

Plac Namn Ras Uppfödare/Ägare Poäng
1 Vibys Vincent Sheltie Lena Tysk / Suzy Olsson 130 p
2 Duetten’s Crumpets Texel Anja Hamrin / Suzy Olsson 75 p
3 Gammel Dansk Flügel Peruan Ellen Gormsen 35 p
3 Smörblomman’s Zezar Lunkarya Veronika Nilsson 35 p


Uppfödargrupper

UPPFÖDARGRUPPER

Plac Namn Uppfödare Poäng
1 Bellevics Benedicte Botorp 105 p
2 Dell’Orto Nete Dietrich 85 p
3 Torpstigens Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 70 p
4 Vibys Lena Tysk 60 p
5 Gammel Dansk Ellen Gormsen 50 p
6 Josefina Ömar-Thorinsson 45 p
7 Duetten’s Anja Hamrin 40 p
8 Marwin’s Fredrik Griberg & Cecilia Gullberg 30 p
9 von Nahmensen Helle Nahmensen 15 p
9 Rainbow Dreams Johanna Nordstedt 15 p


Petclass

PETCLASS

Plac Namn Ägare Poäng
1 Torpstigens Erik Segersäll Ann-Marie Aspenstrand Nilsson 345 p
2 Piff Tina Siveden 335 p
3 Rainbow Dreams Pandora Johanna Nordstedt 295 p
4 Kasatka’s Havari Marie Svensson 290 p
5 Pica Piggies Idun Månöra Jennie Elfving 200 p
5 Maro’s Hemera Marie Svensson 200 p
7 Kasatka’s Silver Stjärna Marie Svensson 190 p
8 Shoreline’s Keep Going Fancy Felicia Andersson 185 p
8 Duetten’s Kaffe Dalgona Marita Wallström 185 p
10 Kasatka’s Akiro Marie Svensson 175 p
Visa alla
11 Nosti Emmy Stenvall 150 p
12 Bluebells Don Corleone Christina Rørbæk 140 p
12 Cavine Forsaken Jenny Skansen 140 p
12 Saphira’s Zappa Sofie Boyström 140 p
15 Smörblomman’s Nova Veronika Nilsson 120 p
16 Duetten’s Nick Jenny Skansen 110 p
17 Isoldes Darin Marita Venderlöf 105 p
18 DKvCH DKkdCH Bellevics Tinkerbell Anine Warrer Schubert 100 p
18 Duetten’s Black Coffee Cissi Löfkvist 100 p
18 Chokladfabrikens Kumla Ella A Holmqvist 100 p
18 Silkes Twisk Josefina Ömar-Thorinsson 100 p
18 Kasatka’s BlackBarry Marie Svensson 100 p
18 Kasatka’s Holly Holiday Marie Svensson 100 p
18 Kasatka’s Havanna Suzy Olsson 100 p
25 Crestine’s Rebella Jennifer Dittgen 95 p
26 Rainbow Dreams Suger Rush Johanna Nordstedt 90 p
27 Cariad Josefina Ömar-Thorinsson 80 p
27 Liljebos Nova Suzy Olsson 80 p
29 Ior Robiin Pålsson 75 p
30 Sadira Caroline Andersson 65 p
31 Warrer’s Colin Anine Warrer Schubert 60 p
31 Mollie Cissi Löfkvist 60 p
31 Isoldes Queen Air Ella A Holmqvist 60 p
31 Freestyle Lova Holmqvist 60 p
35 Muffes Isadur (Saffran) Carolina Steneros 50 p
35 Duetten’s Cookiedough *Ailyn* Emmy Stenvall 50 p
35 Maro’s Xander Josefina Ömar-Thorinsson 50 p
35 Vilda Malin Andersson 50 p
39 Duettens Mamma Mu Cissi Löfkvist 40 p
39 Villemo Josefina Ömar-Thorinsson 40 p
41 Majken Cissi Löfkvist 25 p
42 Chokladfabrikens Ataq Elin Quell 20 p
42 Trollvinges Enya Jenny Skansen 20 p
42 Magnolias Naeten Josefina Ömar-Thorinsson 20 p
42 Valkyria Lova Holmqvist 20 p
42 Tiger Robiin Pålsson 20 p
47 Isa Cissi Löfkvist 15 p
48 Pica Piggies Yuzu Jenny Skansen 10 p
48 Klockargårdens Love Rebecka Löfkvist 10 p
48 Nalle Puh Robiin Pålsson 10 p
48 Ulvar Sofie Boyström 10 p

UNGDOMSPETCLASS

Plac Namn Ägare Poäng
1 Pica Piggies Zinnia Edith Skansen 400 p
2 Pica Piggies Pretzel Molly Elfving 370 p
3 Alfons Edith Skansen 355 p
4 Mango Emma Fagerdahl 275 p
5 Magnus Stina Samuelsson 200 p
6 Elsa Molly Elfving 190 p
6 Pica Piggies Azalea Molly Elfving 190 p
8 Trollvinges Enya Edith Skansen 185 p
8 Rabarb Emma Fagerdahl 185 p
10 Kasatka’s Cesam Thilda Strandberg 165 p
Visa alla
11 Penny Stina Samuelsson 130 p
12 Peggy Stina Samuelsson 120 p
13 Muffes Hanna Gold ”Bebis” Simon Harderup 115 p
14 Zezibalos Algoritm Emma Fagerdahl 110 p
15 Muffes Anna Måns Harderup 100 p
15 Muffes Celine Måns Harderup 100 p
17 Confettis Randiga Rutan Emma Fagerdahl 80 p
17 Pontus Stina Samuelsson 80 p
19 Rainbow Dreams D’Artagnar Nyima Nordstedt Sanneh 65 p
19 Molly Vilda Lindahl 65 p
21 Pumpa Emma Fagerdahl 20 p
21 Bruno Sabina Strandberg 20 p
21 Muffes Johanna Simon Harderup 20 p
21 Frasse Thilda Strandberg 20 p
25 Trollvinges Mynta Edith Skansen 10 p
UtställningÅrets-poäng