Lokalavdelningarna

SMF är uppdelat i fyra lokalavdelningar. Uppdelningen är gjord på de två första siffrorna i postnumret. Utländska medlemmar tillhör inte någon lokalavdelning.


SMF Polar (2020)

Medlemsområde: Postnummer som börjar på 9.
Plusgironr: 116 56 66-7
Kontaktperson: Hela styrelsen

Ordförande: Josefin Lampinen •  whippar91@gmail.com


Sekreterare: Nina Bergström


Kassör: Johanna Groth • johanna_groth@hotmail.com


Ledamöter:
Anna Neykova

Maria Wiik

Petclass-ansvarig: Elisa Svento
Revisor: Jeanette Andersson


SMF Norrort (2020)

Medlemsområde: Postnummer som börjar på 10-19, 62 samt 74-89.
Plusgironr: 486 81 71-2
Kontaktperson: Maria Grundberg • mia.grundberg@gmail.com

Ordförande: Maria Grundberg • mia.grundberg@gmail.com
Vice ordförande: Vakant
Sekreterare: Emma Bring


Kassör: Mia Bring • maria@artisttorget.se


Ledamöter:
Marita Venderlöf


Elisabeth “Ella” A Holmqvist


Suppleant:
Maria Erlandsson


Lisa Mattsson


Valberedning: Eivor Rönnholm (sammankallande) & Gisela Jansson
Petclass-ansvarig: Gisela Jansson • godisgrisen.gj@gmail.com


SMF Svealand (2020)

Medlemsområde: Postnummer som börjar på 58-61 samt 63-73.
Hemsida: www.facebook.com/SMF-Svealand-397961407042698
Plusgironr: 12 10 22-8
Kontaktperson: Fredrik Griberg• fredrik.griberg@hotmail.com

Ordförande: Fredrik Griberg• fredrik.griberg@hotmail.com
Vice ordförande: Vakant
Sekreterare: Emma Sörensson
Kassör: Ann-Charlotte Ling
Ledamöter: Cecilia Gullberg, Rosa Sörsäter, Helena Pettersson, Elin Karlsson
Suppleanter: Carola Holm, Liza Björk
Valberedning: Helen Berg, Sammankallande: Jenny Dahlberg
Petclass-ansvarig:


SMF Sydväst (2020)

Medlemsområde: Postnummer som börjar på 20-57
Hemsida: https://smfsydvast.wixsite.com/smfsydvast
Plusgironr: 481 54 12-4
Kontaktperson: Anja Hamrin • duetten@hotmail.com

Ordförande: Anja Hamrin • duetten@hotmail.com


Vice ordförande: Emma Harderup • muffes2004@hotmail.com


Sekreterare: Eva Harderup • evaharderup@gmail.com

Kassör: Mimmi Sidenmark • mimmi.s@live.se
Ledamöter: Cissi Lövkvist, Glenn Åkesson , Jenny Dittgen
Sofie Boyström


Suppleanter: Cindy Örnå
Valberedning: Ann-Marie Aspenstrand •
Petclass-ansvarig:
Jenny-Lynn Ingemasson